Proces

Krok po kroku...

Inwentaryzacja

Pierwszym krokiem do idealnego wnętrza jest dokładne poznanie wymiarów pomieszczenia oraz jego mocnych i słabych punktów. Pod uwagę biorę m.in. położenie oraz ekspozycję mieszkania. Niezwykle ważna jest także dokumentacja fotograficzna, która pomaga w stworzeniu szczegółowych planów aranżacji. Jeśli inwestycja jest w fazie projektowania, bazuję na przekazanych projektach, a inwentaryzacja jest przeprowadzana zaraz po zakończeniu budowy.

Koncepcja

Na tym etapie poznaję gusta, oczekiwania i tryb życia Klientów. Wspólnie zastanawiamy się nad charakterem wnętrza, jego stylem i kolorystyką. Wyznaczamy także główne założenia, którymi będziemy się kierować podczas całego procesu. Następnie przychodzi czas na zbieranie inspiracji i tworzenie mood boardów, które pomogą nam w osiągnięciu wymarzonego rezultatu. Proponuję możliwe rozwiązania aranżacyjne i przygotowuję je w formie modeli 3D. Wspólnie wybieramy meble i materiały, które mogą zostać użyte w realizacji. Po wyborze konkretnego projektu, tworzę wizualizację komputerową, która w bardzo zbliżony sposób pozwala Klientom zobaczyć wygląd inwestycji po remoncie.

Projekt wykonawczy- kosztorys

Następnym krokiem jest szczegółowy projekt wykonawczy, który jest podstawą dla prac budowlanych i wykończeniowych. Zawiera on rysunki techniczne oraz wytyczne dla instalacji wodnej, kanalizacyjnej czy elektrycznej. Pozwala także na współpracę z projektantami systemów inteligentnych, nagłośnieniowych czy klimatyzacji. Przygotowuję go jako książkę w formacie A3, którą uzupełnia wersja elektroniczna. Ten etap przygotowań obejmuje również wizyty w salonach meblowych i sklepach budowlanych, podczas których doradzam Państwu najlepsze rozwiązania. Oglądamy na żywo propozycje mebli i materiałów wykończeniowych, wybieramy konkretne produkty. To także moment, żeby ustalić finalny kosztorys. 

 

 

Nadzór autorski

Jestem z Państwem podczas całego procesu wykonawczego, kontrolując, czy wszystkie jego etapy przebiegają zgodnie z dokumentacją projektową. W ten sposób moi Klienci mają pewność, że efekt końcowy będzie bezbłędny. 

0